Máme otevřeno 2023

Nechoďte okolo, přijďte dovnitř! Třináctý ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst u nás na Sedmičce. Program:
PÁ 19/5 17.30–19.30 VERNISÁŽ "Z kuchyně" Písmomalíř Dan Plavecký
NE 21/5 14.30–18.30 WORKSHOP "Vyrobte si dárkový obal" 
Příležitost pro všechny, kteří se do Papírny nedostanou během všedního dne a chtějí si zkusit naučit se, jak si bez lepidla a izolepy vyrobit a složit krásný a originální dárkový obal na cokoliv od srdce.

Adresa: Dělnická 54, Praha 7-Holešovice, 5. patro Drutěvy


Sešity pro Becherovku

Už počtvrté jsme měli tu čest ve spolupráci s designérkou Gabrielou Pilařovou a naší horoměřickou dílnou vyrobit pro značku Becherovka společnosti Pernod Ricard fantastické zápisníky. Se hřbetem šitým na krásném šicím stroji ze 70. let. Královsky modrý recyklovaný papír kryje potištěnou obálku a to nejvíc je vevnitř. Každý zápisník se skládá ze dvou sešitů propojených kapsou na cokoliv důležitého. Třeba drobnost. Firemní barvy pak drží ekvivalenty v elementech "koníka" což je naskládaná záložka a také gumička a stužka v tmavožlutém odstínu, tak aby si každý mohl založit stránku jakou potřebuje. První sešit má čisté listy a druhý je linkovaný. Na titulní straně jsme sítotiskem provedli značku a opatřili ji reliéfní ražbou. Haptický zážitek. A hodnotný dárek aka kvalitní produkt pro vaše zákazníky nebo kolegy. 


Scrollino & Friends 9/2 od 11.00

Scrollino & Friends je 1. ročník Přátelského kreativní festivalu, který pořádá Scrollino u příležitosti Slavnostního otevření vlastního Pop up Shopu v Praze. Scrollino je inovativní značka, která se zaměřuje na tvorbu a výrobu vlastního vynálezu – interaktivních rolovacích knížek, kreativních aktivit a krásných rolovacích zápisníků. Tento malý přátelský trh a kreativní festival předvede ekologicky zaměřené značky, místní i mezinárodní umělce, designové obchody, galerie a další. Můžete se také těšit na Food Corner v podání 2 Chefs dát si zde malý oběd nebo si zaslouženě odpočinout u výborné kávy a zákusků. Přijďte objevit Scrollino, přečtěte si skvělé komiksy v podání No Ordinary Heroes nebo italského ilustrátora Sergia Caruso, prohlédněte si nádherné papírenské výrobky od Papírny a přineste pár krásných papírových vzorníků od S Paper. Program je nabitý zajímavými akcemi, tak se přijďte pokochat, seznámit i nakoupit. Kde? 5. patro - Dům Radost na Žižkově.


Písanky a psavci

Momentka ze studia, kde právě teď probíhá Kurz anglické kurzívy s La Literou. Rádi byste svůj kurz pořádali u nás a s námi? Ozvěte se na na email info@papirna.cz Přejeme krásný víkend z Papírny!


Vouchery, které svět neviděl

Co si budem. Pro malé lokální podniky to teď po všech stránkách není žádný med. Bezobalu píšou, že jsou v téměř v pytli, sbírky jsou teď v jednom ohni a každý šetří, kde se dá. Nedivíme se. Pokud byste rádi podpořili vaše lokální papírnictví, nabízí se několik možností. Vymysleli jsme pro vás tu nejjednodušší. Nepláčeme, ale vytvořili jsme vouchery pro nákup v našem e-shopu. Pokud váháte co si vybrat nebo byste s ním obdarovali někoho, komu udělají radost, tak přesně pro tohle jsou fajné a prima. V naší online samoobsluze visí od dnešního dne (27/7/22) nad pultem ve 3 nominálních hodnotách. Malý, větší a grande za 500, 1000 a 1500 Kč. Vždy s nějakou o trochu lepší cenou jako poděkování za váš support. Tady jsou a děkujeme.

Nový kurz

Po velmi vřelém přijetí kurzu Písmomalířství jsme se spojili s Katkou z La Litery, abychom připravili další vzdělávací kurz. A kam se v užitém výtvarnu mrkneme tentokrát? Bude to edukativní a milé setkání s teorií i praxí kaligrafické techniky anglické kurzívy. Jednorázový vzdělávací kurz v délce trvání circa čtyř hodin (4x 60 minut) začíná v pátek 12. srpna 2022 od 17.00 a trvá bude trvat přibližně do 21.00 h. Kurz bude rozdělen do jednotlivých tématických bloků oddělených drobnými přestávkami (chlebíčky a kafe:) a bude probíhat na adrese našeho studia: Papírna, Dělnická 1020/54, Praha 7-Holešovice. Více detailů a informací naleznete přímo v popisu kurzu na našem e-shopu, kde si můžete obsah a cíle kurzu pečlivě prostudovat a také rovnou rezervovat.


Ahoj!

Vítejte na zcela čerstvém a novém blogu Papírny! Je to místo, kde potkáte aktuality a novinky z portfolia naší značky, stejně tak jako myšlenky a pocity, které mohou mít zakladatelé nebo jejich přátelé po tom všem, co mají s Papírnou za sebou. A co teprve před sebou! Z blogu budeme nepravidelně sdílet obsah a ukázky na naše sítě. Ať už je to Facebook nebo Instagram, vždy zde na jdete aktuální nabídku a čerstvý obsah. P.S. Víte, že nám už rok a půl funguje e-shop, který postupně ladíme na level Top user-friendly módu. Podívejte se sami a dejte nám vědět, co funguje a co bychom případně mohli vylepšit. Děkujeme, že jste s námi.