Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu na nás. Děkujeme za vaše nákupy.

Kurz Písmomalířství 19/4

Novinka
1 250 Kč –12 %
pismomalirstvi 19 4
1 250 Kč –12 % 1 100 Kč
Účast možná. Rezervovat ihned
  1. lehce edukativní setkání v Papírně
  2. s písmomalířským řemeslem a pohodou
  3. vzdělávací jednorázový kurz
  4. v délce trvání 2 x 60 minut
  5. kdy? pátek 19/4 2024 v 18.30
  6. kde? Papírna: Dělnická 1020/54, Praha 7
  7. rezervace proběhne platbou produktu
  8. lektor-Daniel Plavecký
  9. reference & práce: www.daniel.plavecky.com

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet míst (8) je omezen do vyprodání což znamená, že kapacita kurzu je limitovaná počtem štětců a pomůcek obecně. Kurz proběhne na adrese studia Papírna - Dělnická 1020/54 v 5. patře budovy Drutěva - výrobního družstva, tramvajová zastávka Maniny. Akce probíhá během jednoho večera a mezi jeho jednotlivými hodinovými bloky bude krátká přestávka na občerstvení. Končit budeme mezi 20.30 až 21.00 hodinou. Lehké občerstvení zajištěno:)

Čas a místo setkání = sraz v 18.30 nahoře ve studiu Papírna - samotný kurz začne o chvilku později:)

Navigace: Vchod budovy Drutěva - k výtahům - do 5. patra - od výtahů doprava a dlouhou chodbou 30 m až ke studiu. Na místě bude připraveno drobné občerstvení a všechny potřebné pomůcky.

A co říká o kurzu jeho lektor Daniel Plavecký? "Písmomalířské kurzy v Papírně pečlivě plánujeme a tento začíná v pátek 19/4 2024.
Cílem kurzu bude uvedení do písmomalířského řemesla. Znalost, kde se vzalo, proč skoro zaniklo a proč je dobré mu věnovat pozornost. Ukážeme si a vyzkoušíme základní nástroje, štětce, barvy, mahlstick, povíme si o písmenech, o jejich anatomii, o základních typografických pravidlech. Vezmeme do ruky štětce a nacvičíme základní tahy, z kterých postupně dokážeme vytvořit všechny nám potřebné tvary písmen, stínů, i případných okras, naučíme se se štětci pracovat. Zcela hmatatelným výsledkem závěru workshopu bude cedule, kterou si účastníci budou moci sami namalovat a kterou si odnesou případně domů. S sebou oblečení, které Vám nebude líto ušpinit, budeme pracovat s černými temperami a různobarevnými písmomalířskými emaily."

Je jasné, že není zcela možné se naučit za dvě-tři hodiny řemeslu, které se lidé učí roky a předávali si jej po generacích, cílem našeho večerního workshopu je získat přímý vhled do písmomalířství současnosti a pod vedením profesionála vyzkoušet si a pochopit principy, na kterých je možné stavět další trénink a praxi. Věříme, že si workshop užijete a naučíte se něco nového a obohacujícího ducha.

Papírna je český výrobce každodenních předmětů. Značka od svého založení v roce 2014 rychle upoutala mezinárodní pozornost pro svoji sadu papírenských produktů, které jsou kvalitní a cenově dostupné.